Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach ósmej edycji kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks

Autor: Piotr Płonka
Kierunek: Automatyka i Robotyka
Specjalność: Sterowanie i Monitoring Maszyn i Urządzeń
Nazwa projektu: Przenośne urządzenie do dokręcania zabezpieczeń pomp w zbiornikach paliwowych
Opis autora: Projekt stanowi model przenośnego urządzenia służącego do dokręcania zabezpieczenia pompy w zbiorniku paliwowym, zaprojektowany na podstawie stacjonarnego odpowiednika. Napęd jak i sterowanie urządzeniem jest w pełni pneumatyczne i dostosowane do działania pod ciśnieniem roboczym 0.6 MPa. Urządzenie w trakcie działania wykonuje jeden pełny skok siłownika, który pozwala na dokręcenie zabezpieczenia.

Piotr Płonka 1 Piotr Płonka 2 Piotr Płonka 3 Piotr Płonka 4

Autor: Szymon Syrek
Firma: Aumatic
Nazwa projektu: Stanowisko z szlifierką stołową
Opis autora: Projekt przedstawia przykład stanowiska wraz z szlifierką stołową. Konstrukcja stanowiska (stołu do którego przykręcona jest szlifierka stołowa) wykonana jest jako spawana. Sama szlifierka składa się z wału wraz z wirnikiem, który jest ułożyskowany w obudowie szlifierki. W wewnątrz obudowy znajduję się stojan. Bezpośrednio do wału przykręcane są tarcze szlifierskie za pomocą nakrętek blokujących. Osłony tarcz szlifierskich mocowane są za pomocą obejm zaciskowych, skręcanych przez śrubę. Obudowa szlifierki, a dokładnie jej  pokrywa boczna poprzez która można zdemontować wszystkie części składowe znajdujące się w wewntąrz szlifierki (wirnik, łożyska, stojan itp)  skręcona jest trzema śrubami . Cała szlifierka  przykręcona jest  do stołu za pomocą czterech śrub.

  Szymon Syrek 1 Szymon Syrek 2 

Autor: Paulina Nowacka
Kierunek: licencjat- Architektura wnętrz, ASP Kraków
Specjalność: Wydział Form Przemysłowych, ASP Kraków
Nazwa projektu:
Opis autora: 

Paulina Nowack 1 Paulina Nowack 2

Autor: Tomasz Kura
Kierunek: Energetyka
Specjalność: Modelowanie Komputerowe w Energetyce
Nazwa projektu:  Kosiarka
Opis autora: Projekt przedstawia uproszczony model kosiarki elektrycznej. W moim projekcie starałem się wykorzystać jak najwięcej z rzeczy, które poznałem na kursie. Skupiłem się więc nie na rzeczywistym urządzeniu, wymyślając wszystkie kształty poszczególnych elementów.

Tomasz Kura 1

Autor: Aleksander Wiśniowski
Kierunek: Informatyka
Specjalność: Informatyka Przemysłowa
Projekt: Projekt przedstawia model koparki.

Aleksander Wiśniowski 1 Aleksander Wiśniowski 2

Autor: Jolanta Gruszka, AGH
Kierunek: Edukacja Techniczno - Informatyczna
Specjalność: Metaloplastyka i Kształtowanie Objętościowe
Nazwa projektu: Hamulec tarczowy
Opis autora: Projekt przedstawia hamulce tarczowe stosowane w pojazdach samochodowych. Złożenie główne, czyli cała część, zbudowane zostało z: korpusu zacisku, wspornika zacisku, klocków hamulcowych i tarczy hamulcowej. W korpusie umieszczony jest tłok uszczelniony pierścieniem. W specjalnych wycięciach wspornika osadzone są klocki hamulcowe na sprężynach dociskających je do wycięcia. Zaprojektowana przeze mnie tarcza jest tarczą hamulcową wentylowaną.  W celu łączenia elementów wykorzystane zostało połączenie śrubowe.

Jolanta Gruszka 1 Jolanta Gruszka 3

 

 

 

 

 

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 81 gości i 1 użytkownik 
Odsłon : 641738