Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach siódmej edycji kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks

Autor: Karol Cygan
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn
Specjalność: Informatyka w Inżynierii Mechanicznej
Nazwa projektu: Cyrkulatka
Opis autora: Urządzenie składa się z konstrukcji spawanej, na której jest łożyskowany wał. Za pomocą przekładni pasowej transmitowana jest moc z silnika asynchronicznego na element wykonawczy- tarcze do cięcia. Za pomocą tej maszyny można ciąć kłody drewniane o średnicy max 150 mm.

 Karol Cygan 2

Autor: Damian Musiał
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn 2 rok oraz Zarządzanie i Inżyniera Produkcji 3 rok specjalność zarządzanie produkcją
Nazwa projektu: Rowerek trójkołowy z napędem elektrycznym
Opis autora: Tematem mojego projektu jest rower trójkołowy z napędem elektrycznym. Przekazanie momentu obrotowego odbywa się poprzez przekładnie pasową która napędzana jest z silnikiem elektrycznym lub opcjonalnie w razie rozładowania ( silnika 40V 200W) możliwość przełożenia paska i napędu za pomocą mięśni.

Damian Musiał 1

Autor: Michał Brzeziński
Kierunek: Automatyka i Robotyka
Specjalność: Technologie informacyjne w systemach produkcyjnych
Nazwa projektu: Pompa śrubowa
Opis autora: Jest to projekt pompy śrubowej mającej zastosowanie w dziale przemysłowym, przetłaczającej określone medium pod pożądanym ciśnieniem. Najciekawszymi i najbardziej pracochłonnymi elementami do wykonania były rotor oraz stator, które muszą idealnie współgrać ze sobą, aby całość mogła pracować poprawnie.

Michał Brzeziński 2 Michał Brzeziński 1 

Autor: Aleksandra Bocheńska
Kierunek: Inżynieria Materiałowa, rok II
Nazwa projektu: Przełącznik nożny do wzmacniacza gitarowego
Opis autora: Mój projekt przedstawia dwu przyciskowy footswitch do wzmacniacza gitarowego. Użyto dwa przełączniki typu 3PDT, dwie diody led oraz gniazdo stereo jack 6.3mm. W zależności od sposobu połączenia komponentów przełącznik może obsługiwać zmianę kanału wzmacniacza (funkcja channel), włączanie wbudowanego we wzmacniacz efektu pogłosu (funkcja reverb), bądź opcjonalnie podbijanie poziomu głośności (funkcja solo).

Aleksandra Bocheńska

Autor: Patrycja Juda
Kierunek: Informatyka
Specjalność: Informatyka przemysłowa
Nazwa projektu: Rower górski
Opis autora: Projekt przedstawia model roweru górskiego. Dlaczego taki projekt? Pewnie dlatego, że pasjonuje się jazdą na rowerze i był to pierwszy pomysł, który mi przyszedł do głowy. Model składa się z ok. 20 różnych części.

Patrycja Juda

Autor: Marcin Ciszek
Kierunek: Energetyka
Specjalność: Systemy i urządzenia energetyczne
Nazwa projektu: Platforma transportowa dla motocykli, z prowadnicą
Opis autora: Platforma transportowa dla motocykli. Możliwość regulacji położenia podstawy, pod stopkę boczną motocykla. Platforma umożliwia łatwe ustawianie pojazdu w małych garażach.

Marcin Ciszek

Autor: Andrzej Kobierski
Kierunek: Informatyka
Specjalność: Informatyka Przemysłowa
Nazwa projektu: Układ napędowy wraz z mechanizmem różnicowym
Opis autora: Od kiedy pamiętam interesuje się mechaniką i to dopiero jeden z pierwszych projektów tego typu - moim celem jest coś bardziej ambitnego. Tematem mojego projektu był Tylny układ napędowy wraz z mechanizmem różnicowym ( dyferencjałem, jak kto woli ) Pragnę zaznaczyć iż daleko mu do poprawności gdyż według dzisiejszych norm koła zębate układu różnicowego powinny mieć zęby łukowe. Próbowałem również użyć przegubów do przekazywania napędu na koła, jednakże sprawiało to zbyt wiele problemów przy obliczaniu animacji.

Andrzej Kobierski

Autor: Urszula Kramarz
Kierunek: Informatyka
Specjalność: Informatyka Przemysłowa
Nazwa projektu: Ładowarka
Opis autora: Projekt przedstawia model ładowarki, starającej się odzwierciedlać rzeczywiste wymiary. Został wykonany z 20 części.

Urszula Kramarz 1  Urszula Kramarz 2

 

 

 

 

Autor: Mateusz Ryczek
Kierunek: Informatyka
Specjalność: Informatyka Przemysłowa
Nazwa projektu: Resorak dla dzieci
Opis autora: Projekt wykonany w całości przeze mnie  ilustruje moją ulubioną zabawkę z dzieciństwa. Model składa się z około 25 części.  Zabawką  mogą bawić się dzieci od 3 roku życia.

Mateusz Ryczek

Autor: Tomasz Tynor
Kierunek: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Specjalność: Zarządzanie Produkcją
Nazwa projektu: Obudowa chłodziarki do potraw ze stali nierdzewnej
Opis autora: Projekt przedstawia obudowę chłodziarki ze stali nierdzewnej. Projekt zrealizowany został w celu przeprowadzenia analizy technologiczności konstrukcji ze względu na montaż (DFA) i wytwarzanie (DFM) w mojej pracy inżynierskiej.

Tynor Tomasz

 

 

 

 

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Odsłon : 641755