Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach piątej edycji kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks

Autor: Adrian Żuchowski
Kierunek: Transport WM PK, rok II
Nazwa projektu: Tylne zawieszenie samochodu
Opis autora: Projekt przedstawia model tylnego zawieszenia samochodu, składający się z ok 90 części. W skład zawieszenia wchodzi  m.in. dwie pary  wahaczy, gwintowane amortyzatory, alufelgi oraz hamulce bębnowe. Dzięki zastosowaniu gwintowanych amortyzatorów możemy dostosować twardość i wysokość zawieszenia dla naszych potrzeb.

adrian uchowski 1  adrian uchowski 2

Autor: Piotr Plata
Kierunek: Mechatronika
Nazwa projektu: Pompa niskiego ciśnienia
Opis autora: Pompa napędzana od wałka, może służyć do pompowania oleju jako czynnika roboczego w różnych urządzeniach np.: koparki, kipry w samochodach ciężarowych (siłowniki hydrauliczne).

 

Autor: Jakub Mitera
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn
Specjalność: Budowa i Badania Pojazdów samochodowych
Nazwa projektu: Frezarka CNC
Opis autora: Projekt przedstawia model frezarki CNC. Rama spawana z profili stalowych. Napęd zrealizowany poprzez śruby trapezowe, napędzane silnikami krokowymi. Ruch w poszczególnych kierunkach umożliwiają prowadnice liniowe oraz łożyska liniowe w obudowie otwartej. Może ona służyć do obrabiania tworzyw sztucznych np.: wycinanie obudów dla sterowników. Sprawdzi się również,  przy zastosowaniu odpowiednich parametrów skrawania, przy obróbce metali typu: aluminium, miedź.

Jakub Mitara 1Jakub Mitara 2

Jakub Mitara 3

Autor: Kamil Gierbuszewski,absolwent Politechniki Świętokrzyskiej
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn
Specjalność: Eksploatacja i Logistyka
Nazwa projektu: MTB - SKIBIKE KIT
Opis autora: Projekt przedstawia uproszczony zestaw adapterów (kit), dzięki któremu można przerobić rower górski na skibike. Skibike to sprzęt, który jest alternatywą dla snowboardu i nart, świetnie nadaje się zarówno do zjazdu po stromych stokach, freeridu oraz jazdy po snowparkach. Więcej informacji na temat zastosowania kitu w rowerach górskich oraz samej dyscypliny pod adresem https://www.facebook.com/skibikekielce

Kamil Gierbuszewski 1 Kamil Gierbuszewski 2

Autor: Karol Rapacz
Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn - II rok
Nazwa projektu: Silnik osiowy
Opis autora: Projekt silnika został stworzony w luźnym oparciu o silniki osiowe znalezione w internecie szczególnie silnik Duke'a.  W projekcie znajdują się błędy konstrukcyjne, ale moim głównym celem było nabycie umiejętności obsługi programu SolidWorks , a nie zaprojektowanie idealnej maszyny. Wszystkie podzespoły zostały zamodelowane przeze mnie wyłączając świece zapłonowe, które pobrałem z witryny grabcad.com.

 

Autor: Grzegorz Zygmunt
Opis autora: Projekt przedstawia jeden z elementów konstrukcji dźwigu. Przeciwwaga ma na celu odciążenie silnika, oraz uzyskanie odpowiedniej cierności na kole wciągarki w dźwigu, masa przeciwwagi jest uzyskiwana przez ułożenie w środku ramy blach, jest ustalana w zależności od maksymalnego udźwigu kabiny zgodnie z norma PN- EN 81.1 + A3

Grzegorz Zygmunt 1 Grzegorz Zygmunt 2

Autor: Adam Solarczyk
Opis autora: Projekt przedstawia prostą maszynę do cięcia różnych materiałów, w zależności od tego, jaką piłę nałożymy na wałek. Maszynę taką możemy z powodzeniem skonstruować w domowym warsztacie i używać np. do cięcia drewna kominkowego. W projekcie starałem się zastosować większość opcji Solidworksa, które poznałem na kursie np. konstrukcje spawane czy arkusz blachy.

Adam Solarczyk 1

 

 

 

 

 

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Odsłon : 641757