Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

9 Edycja Rok 2017

Innovation Camp 2017 trwał od 25.06 do 14.07.2017. W tej edycji brali udział studenci z:

 • Danii – Engineering School of Aarchus (IHA)
 • Holandii – Hanze University of Groningen
 • Polski – Politechnika Krakowska
 • Chin - Shanghai Jiao Tong University

Zdjęcie wszystkich uczestników:

2017 small

Politechnikę Krakowską reprezentowali:

 • Mikołaj Nicer - student kierunku IWP
 • Marek Torbus- student kierunku ASP
 • Julia Sudoł - studentka kierunku IWP
 • Rafał Jarocki - student kierunku MiBM
 • Katarzyna Michońska - studentka kierunku Energetyka
 • Kinga Łopata - studentka kierunku IWP

2017 PK small

Wszystkim serdecznie dziękuje za reprezentowanie naszej uczelni.

Cały proces prowadzili i nadzorowali:

 • Christian Josef Thams - team leader, UX Specialist B&O
 • Lyle Clarke - Concept Manager, Bang & Olufsen
 • prof. Soren Bech - dyrektor działu badawczo-rozwojowego firmy B&O
 • dr Linong DAI - Design, Shanghai Jiao Tong University
 • dr Jacek Habel - Mechanical Engineering, Politechnika Kraskowska
 • dr Richard Vos - Human Technology, Hanze University of Groningen
 • dr Steven de Boer - Human Technology, Hanze University of Groningen
 • dr Zheng-Hua TAN - Signal Processing, Aalborg University

2017 Teachers small

Opinie uczestników:

Julia Sudoł

2017 Julia 

Wyjazd na the Innovation Camp to niesamowita okazja do poznania zupełnie nowych ludzi wywodzących się z różnych kultur oraz dowiedzenia się mnóstwa informacji dotyczących dźwięku, projektowania i procesu twórczego. Podstawową zaletą campu jest łączenie integracji z pracą nad projektami. Tutaj nikt nigdy nie jest sam, praca grupowa jest nadrzędną wartością, a wieczory przeznaczone są na wspólną zabawę, rozmowy i poznawanie się.
The Innovation Camp łączy ludzi z zupełnie odmiennych dziedzin (design, elektronika, UX, akustyka itp.) oraz kultur (w mojej grupie miałam osoby z Danii, Holandii, Indii oraz Chin).
Myślę, że najlepszą reklamą wyjazdu jest to, że jeszcze przed jego zakończeniem pytaliśmy się, czy jest możliwość przyjechania powtórnie w przyszłym roku. A to mówi wiele, ponieważ mimo wszystko są to bardzo intensywne 3 tygodnie, ze wstawaniem rano, pracowaniem do późna i graniem w bilard lub piłkarzyki do północy.
Na camp pojechałam jako Industrial Designer, więc moim zadaniem było zaprojektowanie konceptu, prezentacji oraz współtworzenie prototypu. Współpracowałam z kolegami z innych specjalności, dzięki czemu nasz końcowy produkt był nie tylko piękny, ale też funkcjonalny i działający.
Dodatkowo możliwość pracy w firmie o takiej renomie jak Bang & Olufsen jest niesamowita. Podczas całego wyjazdu mieliśmy wiele wykładów, spotkań i wycieczek prezentujących nam jak działa B&O i w jaki sposób odnieśli tak spektakularny sukces.
Podsumowując, udział w the Innovation Camp był jedną z najlepszych i najważniejszych decyzji w moim życiu. Poznałam niesamowitych ludzi, z którymi mam zamiar utrzymywać kontakt przez długie lata (część z nich planuje już wizytę w Krakowie!) oraz dowiedziałam się bardzo dużo o tym, jak powinien wyglądać proces projektowania, jak współpracować z różnymi ludźmi i że bariera językowa nie jest aż tak ważna, gdy wszyscy mamy wspólny cel. Polecam każdemu!
P.S. Wartością dodaną jest to, że po wyjeździe wszyscy stają się audiofilami!

 

Katarzyna Michońska

2017 Kasia 

Czym jest dla mnie Innovation Camp? To niezapomniane trzy tygodnie w malowniczym miasteczku Struer oraz w jego okolicach. Podczas pracy dla B&O dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat procesu projektowania, budowaliśmy mniej i bardziej zaawansowane prototypy, poznałam wspaniałych ludzi, z którymi, mam nadzieję, utrzymam kontakt przez długie lata. Rzadko zdarza mi się w tak krótkim czasie przystosować i od razu przywiązać do tylu osób, ale świadczy to moim zdaniem o tym, że Innovation Camp zrzesza wspaniałe, przebojowe osobowości, ludzi w różnym wieku, z różnych kultur i dziedzin postrzegających taki wyjazd za idealną okazję do rozwoju i rozrywki.
Bardzo ciężko było się żegnać z kolejno wyjeżdżającymi nowymi przyjaciółmi, ale są to odczucia wszystkich uczestników, dlatego tak wiele było deklaracji o wzajemnych odwiedzinach.
Innovation Camp to niesamowita przygoda którą z pewnością zapamiętam na całe życie.

 

Rafał Jarocki

2017 Rafal 

Na Innovation Camp zdecydowałem się pojechać w ostatniej chwili. Z braku lepszych planów na wakacje i nie miałem zbyt wielkich oczekiwań względem pobytu w Danii. Bo co ciekawego może się wydarzyć na krótkiej 3 tygodniowej praktyce za granicą? Nigdy nie byłem w większym błędzie... Już od pierwszego dnia poczułem, że jest to coś wyjątkowego, otoczony przez ciekawych, dowcipnych, ambitnych młodych ludzi z różnych krajów, otrzymując pierwsze wykłady na temat Innovation campu. Później już było tylko lepiej. Dnie mieliśmy zapełnione od rana do samego wieczora; wykłady, praca w grupach, ciekawe wycieczki, spotkania towarzyskie. Pod koniec byłem bogatszy o wiedzę na temat wdrażania nowych innowacji w firmie, budowy i zasad działania systemów audio i dużo nowych przyjaźni. Te 3 intensywne tygodnie uciekły mi zdecydowanie za szybko i pozostawiły niedosyt na więcej. Gdybym miał opcję pojechać tam jeszcze raz nie zawahałbym się ani chwili :)

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Odsłon : 641661