Zakład Projektowania Procesów Wytwarzania

Zdobądź kwalifikacje osiągane przez najleszych inżynierów

Prace wykonane w ramach drugiej edycji kursu dokształcającego Komputerowo wspomagane modelowanie wyrobu z wykorzystaniem systemu 3D CAD SolidWorks

 

Autor: Marcin Fujak

Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn

Specjalność: Budowa i badanie pojazdów samochodowych

Nazwa projektu: Tokarka uniwersalna

Opis autora: Wykonany model obrazuje podstawowe funkcję tokarki. Suport poruszą się w płaszczenie umożliwiając w pełni obrabianie materiałów. W projekcie znajduje się śruba pociągowa, dzięki której następuje ruch liniowy suportu. Co umożliwia wykonanie gwintów oraz precyzyjnej obróbki.

 

Autor: Olga Galica

Kierunek: Inżynieria biomedyczna

Specjalność: Biomechanika urazów

Nazwa projektu: Model prototypu urządzenia stereotaktycznego

Opis autora: Urządzenie przeznaczone jest do stosowania w systemach pracujących w oparciu o układ współrzędnych kartezjańskich. Ma służyć do przeprowadzania operacji nakłuć komorowych mózgu u chorych z nadciśnieniem śródczaszkowym, bez konieczności przeprowadzania rozległej trepanacji czaszki. Projekt powstał na podstawie wzoru użytkowego nr PL65969.

olga galica 1 olga galica 2

olga galica 3

Autor: Mateusz Żurek

Kierunek: Mechanika i Budowa Maszyn

Specjalność: Aparatury i Instalacje Przemysłowe

Nazwa projektu: Buggy

Opis autora: Projekt przedstawia dwuosobowy model pojazdu austriackiej firmy Pirania Buggy. Wzorowałem się na planie jednoosobowego buggy tej firmy i odpowiednio zmodyfikowałem owy pojazd na wersję dwuosobową, dodałem kilka wzmocnień i w niektórych miejscach zmodyfikowałem geometrię ramy. Do wykonania projektu korzystałem głównie z karty narzędzi ''konstrukcje spawane''.

Autor: Kamil Kołaciak

Kierunek: ZiIP

Specjalność: Zarządzanie Produkcją

Nazwa projektu: Stopa perkusyjna

Opis autora: Wykonany model przedstawia stopę perkusyjną. Stopa perkusyjna jest elementem zestawu perkusyjnego służącym do uderzania w membranę bębna basowego. Projekt powstał na podstawie zdjęć innych stóp dostępnych w internecie.

 Kamil Kołaciak 1Kamil Kołaciak 2

Autor: Dawid Szewczyk

Kierunek: Energetyka

Specjalność: Systemy i urządzenia energetyczne

Nazwa projektu: Koło samochodowe

Opis autora: Projekt przedstawia połączenie koła samochodowego z wałkiem. W skład modelu wchodzą m.in. felga aluminiowa z oponą, piasta z ułożyskowaniem, tarcza hamulcowa. Aby uatrakcyjnić projekt, zamodelowane zostały również detale, takie jak dekielek felgi czy wentyl. Model całkowicie wymyślony, bez wykorzystania dokumentacji technicznej.

 

Rysunek techniczny

 

 

 

 

sekcja STUDENTNaszą witrynę przegląda teraz 10 gości i 1 użytkownik 
Odsłon : 631342